O fundacji

narzedzia_chirurgiczne

Jak się zaczęło?

Pracując każdego dnia z ciężko oparzonymi zauważyliśmy liczne braki organizacyjne i sprzętowe w leczeniu ciężkich oparzeń w naszym kraju. Są to chociażby braki odpowiednio przeszkolonych lekarzy, pielęgniarek, psychologów i fizjoterapeutów, braki specjalistycznego sprzętu medycznego czy brak działań prewencyjnych.

Wielu oparzonych w Polsce leczonych jest w ośrodkach niespecjalistycznych a śmiertelność sięga nawet 60%

Taki wskaźnik śmiertelności klasyfikuje nasz kraj na poziomie krajów trzeciego świata! Dlatego też widząc te wszystkie problemy lekarze pracujący we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń nie chcieli bezczynnie przyglądać się tym niedoskonałościom i utworzyli Fundację Leczenia Oparzeń “Combustionis”. Fundacja rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2011 roku.

Jak pomagamy?

Do tej pory Fundacji udało się już w znaczący sposób pomóc wielu ośrodkom i podnieść jakość leczenia oparzeń w Polsce. Z zebranych i przekazanych przez nią pieniędzy zakupiono m.in. system hydrochirurgiczny Versa Jet ® (nóż wodny), siatkownicę do przeszczepów skóry, lupy mikrochirurgiczne, narzędzia mikrochirurgiczne oraz sfinansowano i przeprowadzono Szkolenie medyczne Emergency Management in Severe Burns i zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci przedszkolnych.

zdjecia_akcja_ratownicza